Bizi Takip Edin
TR
Menü

Piu Entertainment

Piu Entertainment

2012 yılında kurulan Piu Entertainment, Türkiye ve Birleşik Krallık’taki sanatseverleri uluslararası starlarla buluşturarak Londra ve İstanbul’daki ofisleriyle tiyatro, müzik, opera, sergi ve dans disiplinlerinde prestijli prodüksiyonların yapımcılığını ve organizasyonlarını gerçekleştirmektedir.
Birleşik Krallık’ta yabancı dünya starları ile konserler düzenleyen ilk Türk organizasyon şirketidir. Goran Bregovic, Lara Fabian, Kitaro, Buika, Isabelle Huppert, Ara Malikian, Havasi ve daha birçok yıldızın etkinliklerini dünyaca ünlü Royal Albert Hall, Barbican Centre, Southbank Centre ve Hammersmith Apollo gibi ikonik salonlarda gerçekleştirmektedir.
Londra West End dünyasının ilk ve tek Türk tiyatro yapım şirketidir. 2018’de büyüme stratejisinin bir adımı olarak Londra merkezli dünyanın önde gelen tiyatro işletmecisi ve yapımcılarından Selladoor Worldwide ile ortaklık anlaşması (Joint Venture) imzalamıştır.
Londra’da İngiliz oyuncu ve yaratıcı ekibiyle üretilen En İyi Müzikal Tony Ödülü sahibi, Green Day’s American Idiot müzikalinin ortak yapımcısıdır. Müzikalin 10. yılına özel, Londra’yı da içerisine alan 22 şehirlik büyük bir İngiltere Turnesi düzenlemiştir. Prodüksiyon İngiltere’den sonra Yeni Zelanda’da sahnelenmiştir.
Türkiye’de çok ses getiren Andre Rieu, Jose Carreras, Placido Domingo, Sarah Brightman, Diana Krall, Joshua Bell, Lara Fabian, Garou, Il Divo, David Garrett, 2Cellos ve daha pek çok dünyaca ünlü ismi sanatseverlerle buluşturmuştur.
2016 yılında dünya prömiyeri İstanbul’da gerçekleşen, Banksy’nin ‘The Story Behind: Banksy – Global Art Show’ sergisinin ortak yapımcısıdır.
Ocak 2020’de prömiyer yapan ve bilet satış rekorları kıran, Türk tiyatrosunun en önemli prodüksiyonlarından Amadeus’un Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ile birlikte ortak yapımcılığını üstlenmektedir.

 

www.piu.net

E-BÜLTEN GRUBUMUZA KATILIN